Klinkeris

www.dasfairko.lt

Klinkeris nėra nauja medžiaga Lietuvos rinkoje, tik ji kurį laiką buvo užmiršta. Klinkerio plytos, plytelės ir trinkelės Europoje bei Lietuvoje naudojamos nuo praeito amžiaus ir puikiai laiko iki šių dienų.

Klinkeris yra vienas grubios keramikos produktų. Jis gaminamas iš specialių molio rūšių, kurios maišomos vandenyje su lauko špatu ir maltu šamotu. Suteikus reikiamas formas gauta medžiaga džiovinama. Tada ji glazūruota, arba ne, kaitinama aukštoje temperatūroje. Klinkerinių plytų užbaigimo procesas vyksta 1100-1400 laipsnių temperatūroje, kurioje klinkerinis molis sukietėja ir keičia struktūrą.

klinkeris

Klinkeris priklauso ypatingu kietumu pasižyminčių plytų ar trinkelių rūšiai. Fasadas iš klinkerio tinka tiek šiuolaikiškam namui, tiek stilingam dvareliui. Jis gerai atrodo kartu su kitomis medžiagomis, o skoningai suprojektuotas puikiai dera prie namo ir pernelyg neišsiskiria iš aplinkos.

Klinkerinių plytų, plytelių ir trinkelių spalvą lemia natūralios žaliavos, degimo būdas, temperatūra bei degimo trukmė.

Savitą išvaizdą klinkerio gaminiams suteikia skirtingi paviršiai. Klinkerio plytų ir plytelių paviršius gali būti lygus, rievėtas, šiurkštus, sendintas bei grūdėtas. Klinkerio trinkelių paviršius yra grubokas, sušlapęs jis yra neslidus.

Viena atspariausių statybinėms medžiagoms gaminti naudotų medžiagų – klinkeris. Tai natūrali ir itin atspari medžiaga, kuri bėgant metams ne tik nepraranda savo gerųjų ypatybių, bet įgyja daug daugiau natūralaus žavesio. Seniausių žinomų klinkerio statinių amžius siekia net 5 000 metų. Klinkerio produktams būdingas nepaprastas tvirtumas, atsparumas atmosferos poveikiui, neblunkanti spalva. Tikras klinkeris išlieka nepakitęs dešimtmečius ar net šimtmečius, nesvarbu, kokios klimato sąlygos.

Klinkerinės plytos – klinkerinių plytų ypatumas - žaidimas spalvomis ir didelis atspalvių pasirinkimas.

Klinkerinės plytelės – viena iš natūraliausių klinkerio dangų, tinkančių tiek vidaus, tiek lauko apdailai.

Klinkerinės trinkelės – išsiskiria ypatingai aukšta kokybe ir tvirtumu. Tai puikus techninių ypatybių, klojimo galimybių ir estetikos derinys. Klinkerio trinkelės atveria erdves fantazijai.