Stogų dangos

www.dasfairko.lt

cerpes

Stogas vadinamas penktuoju namo fasadu. Tai ypač svarbi namo dalis. Nuo stogo dangos kokybės priklauso ir viso namo kokybė. Jei jis patikimai nesaugos nuo vandens, bus sugadinta vidaus apdaila, iškils grėsmė pastato konstrukcijoms.

Stogo dangos pirkimas yra atsakingas dalykas. Reikia apsvarstyti visus pasirinktos stogo dangos privalumus ir trūkumus, nes danga perkama ilgam laikui. Nupirkta danga turi tarnauti kuo ilgiau. Nuspręsti, kokia stogo danga bus uždengtas namas, reikėtų dar prieš pradedant jį projektuoti, nes stogo danga gali nulemti kai kuriuos stogo konstrukcijos ypatumus. Kiekvieną stogo dangą veikia lietus, sniegas, tirpsmo vanduo, oras ir vėjas, saulės radiacija, CO2 dujos, temperatūrų kaita ir kt. Kad stogo danga tarnautų ilgai, ji turi būti atspari visiems šiems veiksniams. Visoms stogo dangoms reikalingas panašus nuolydis. Lietuvoje statesni stogai rekomenduojami dėl didelio kritulių kiekio ir dažnų atodrėkių žiemą. Aptirpęs sniegas gali suledėti ir gadinti stogo dangą.

Stogo dangos svoris nėra toks svarbus dalykas, kaip kartais bandoma aiškinti, ypač tuo atveju, kai stogas yra apšiltintas. Bet kokia danga uždengto stogo konstrukcijos turi atlaikyti tas pačias vėjo ir sniego apkrovas, be to, jos laiko šilumos izoliaciją ir vidaus apdailą (pvz., gipso kartoną). Sakysim, čerpės už skardą sunkesnės devynis kartus, tačiau apskaičiavus visas stogui tenkančias apkrovas čerpėmis dengto stogo konstrukcijos turės būti tvirtesnės tik 10–20%.

Perkant bet kokį daiktą, daug ką lemia jo kaina. Apskritai visų stogo dangų kaina yra panaši. Nustatyti kažkokią tikslią kiekvienos stogo dangos rūšies kainą labai sunku, nes daug kas priklauso nuo stogo konfigūracijos. Jei stogo konfigūracija sudėtinga, jo kaina išauga dėl susidarančių dangos atliekų, didesnių darbo sąnaudų ir jungimo detalių. Kartais sudėtingos konstrukcijos stogo kaina gali būti dvigubai didesnė, nei paprasto stogo. Kiekvienu atveju reikia rinktis konkrečiam stogui labiausiai tinkančią dangą, nes vienu atveju pigesnė bus vienokia stogo danga, kitu – kitokia. Vienos statybinės firmos apskaičiavimais, vieno individualaus namo stogą dengiant vienokia ar kitokia stogo danga, susidaro kelių tūkstančių litų skirtumas. Turint galvoje kelių šimtų tūkstančių litų namo sąmatą, toks skirtumas nėra didelis, todėl daug didesnę reikšmę įgyja kitos stogo dangos savybės.

UAB “DASFA ir Ko” Jums siūlo rinktis šias stogų dangas:

  1. Keramines čerpes
  2. Betonines čerpes
  3. Naturalaus akmens skalūną
  4. Varines čerpeles ir skardą
  5. Aliumines čerpeles ir skardą
  6. Plieninę stogų ir sienų dangą
  7. Bitumines čerpeles
  8. Rulonines prilydomas dangas
  9. Bituminę banguotą stogų dangą
  10. Fibrocementinius lakštus

Renkantis stogo dangą, reikėtų pagalvoti ir apie lietaus vandens surinkimą. Galima rinktis varinius, aliuminius, cinko, paprastus skardinius arba plastikinius lietvamzdžius ir latakus. Gaminami įvairių spalvų lietvamzdžiai. Galima pasirinkti apvalų arba kampuotą, skirtingų diametrų lietvamzdžių ir latakų modelius. Lietvamzdžių komplekte yra visos pakabinimo ir sujungimo detalės, todėl lietaus vandens nutekėjimo sistema montuojama greitai ir paprastai.

Nereikėtų pamiršti ir kitų svarbių dalykų: stoglangių, plėvelių, antenos laikiklio, sniego užtvaros, kamino sandarinimo, tiltelio, reikalingo kaminui prižiūrėti, stogo kopėčių, ventiliacijos kaminėlių ir kitų detalių. Apie visa tai reikėtų pagalvoti jau renkantis stogo dangą.

dasfa